Van Haandel Metaal investeert in een volledig Nederlandse batterijoplossing om te blijven voorzien in de energiebehoefte van het snelgroeiende familiebedrijf. Door de sterke groei en elektrificatie van de productie liep het bedrijf begin 2025 tegen de grenzen van het gecontracteerde vermogen aan. Met de installatie van twee Cellpower-batterijen, geleverd via Alius en geplaatst door W. Jansen Elektrotechniek, kan Van Haandel piekbelastingen opvangen. Zo kan het bedrijf verder groeien zonder beperkt te worden door het elektriciteitsnet.
Van Haandel Metaal is gespecialiseerd in het draaien en frezen van aluminium en kunststof. Het bedrijf levert wereldwijd aan diverse sectoren, zoals machinebouw, auto-industrie, landbouw, bouw en camperbouw. Door de sterke groei en overstap naar elektrische machines steeg het energieverbruik de afgelopen jaren fors. Vier jaar geleden kwam er al een nieuw transformatorstation. Toch liep Van Haandel begin 2025 opnieuw tegen de grenzen van het gecontracteerd vermogen aan.
“Volgens de netbeheerder zou het vermogen meegroeien met het bedrijf, maar in de praktijk gebeurde dat niet,” vertelt directeur Dennis van Haandel. “We gingen er afgelopen jaar met onze stroomvraag een aantal keer net overheen, maar verhoging van het gecontracteerd vermogen bleek onmogelijk.” Omdat een overschrijding kan leiden tot hoge boetes of zelfs afsluiting van het net, besloot Van Haandel het probleem zelf op te lossen.
Samen met W. Jansen Elektrotechniek werd gezocht naar een duurzame en betrouwbare oplossing. “Voor dit soort grote investeringen heb je partners nodig die verder kijken dan alleen de snelle verkoop,” legt Stan Jansen, mede-eigenaar van het installatiebedrijf, uit. “Wij wilden een oplossing die jarenlang meegaat, met betrouwbare service en ondersteuning in Nederland.” Daarbij speelde tijd een belangrijke rol: de installatie moest vóór 1 oktober operationeel zijn.
Op dat moment kwam Alius in beeld. Deze specialist in duurzame energieoplossingen adviseerde over de juiste systeemopzet. Daarnaast bracht Alius Jansen in contact met de Nederlandse batterijfabrikant Intercel, het bedrijf achter Cellpower. De positieve ervaringen van Alius met deze batterijen gaven Jansen het vertrouwen om het advies te volgen.
Na een bezoek aan het nieuwe productiecentrum van Intercel in Haarlem was ook Van Haandel overtuigd: “Intercel is het meest transparant in technische mogelijkheden en data. Juist het feit dat ze in Nederland gevestigd zijn en al zo lang bestaan, gaf mij veel vertrouwen,” aldus Van Haandel.
De installatie bestaat uit twee batterijsystemen met elk 261 kWh opslagcapaciteit en 125 kW vermogen, geplaatst buiten de transformatorruimte. Het systeem wordt aangestuurd door Embion EMS, dat zorgt voor peakshaving en optimalisatie van het eigen verbruik. Zodra het stroomverbruik boven het gecontracteerd vermogen komt, levert de batterij automatisch energie. ’s Nachts laadt het systeem weer op.
“Deze oplossing zorgt voor continuïteit in onze bedrijfsvoering,” zegt Van Haandel. “We willen niet afhankelijk zijn van zonne-energie of een netwerk dat geen ruimte biedt. Dankzij de samenwerking tussen W. Jansen Elektrotechniek, Alius en Intercel kunnen we met vertrouwen verder groeien.”
Met de nieuwe batterijopslag verwacht Van Haandel Metaal de natuurlijke groei van het bedrijf de komende tien jaar probleemloos op te kunnen vangen, ondersteund door een toekomstbestendige, volledig Nederlandse energieoplossing.
Benieuwd wat Alius kan betekenen voor jou batterijproject? Doe de gratis quickscan!